סליקה באינטרנט – 4 חוקים שצריכים לדעת על מסחר אלקטרוני

בעולם בו יותר ויותר אנשים, גם בארץ וגם בעולם, מתרגלים לרכוש באתרי אינטרנט בלי למצמץ – הכנסת סליקה לאתר אינטרנט הופכת לקריטית. על פי סקר שביצע דואר ישראל, 75% מהישראלים מבצעים רכישות אונליין כאשר הקטגוריות המובילות הן ביגוד, הנעלה, סמארטפונים ואביזרים, גאדג'טים וצעצועים. אבל לא רק חברות שמוכרות מוצרים זקוקות למכירות אונליין, גם חברות שירותים נמצאות בתהליך של מעבר לאונליין – אנשים מחפשים את האפשרות ל"לסלוק וללכת", בלי קשקושים מיותר ובלי אנשי מכירות. בשנת 2019 הדברים בלטו במיוחד בתחום הביטוח, כאשר כל החברות המובילות מאפשרות כיום להזמין ביטוח ללא שיחת טלפון אחת.

לא צריך להיות יזם העל אילון מאסק כדי להבין לאן הרוחות נושבות, אבל כדי להצליח בעולם המכירות המקוונות בהחלט צריך ללמוד את העולם הזה היטב. יזמים רבים מגלים כי מדובר בעולם שהוא מאוד שונה מעולם המכירות הפיזיות. להלן כמה נקודות שיש לשקול בטרם מקימים פעילות של מסחר אלקטרוני.

לא לנוע קדימה בלי ניתוח מקדים:

חשוב לדעת, הקמת פעילות של מסחר מקוונת דורשת השקעה לא קטנה. אמנם לא מדובר בסכומים של הקמת חנות פיסית, אבל יש להתייחס למהלך כמו לכל השקעה בעסק, כולל תכנון, בניית תוכנית אסטרטגית, והקצאת תקציבים לשיווק. הנקודה האחרונה היא חשובה במיוחד, מכיוון שבחנות פיסית, שאם תפתח אותה ברחוב הראשי אנשים יעברו לידה ופשוט ייכנסו לרכוש, אף אחד לא יעבור בחנות אינטרנטית שלא תקודם. לכן, לפני שניגשים למלאכה, חשוב לייצר תוכנית שתבחן מה הפעילות של צרכנים, מה הביטויים המדויקים שהם מחפשים, מה מציעים המתחרים, ואיפה יכולה להיות נקודת היתרון באוקיינוס הרחב מאוד של האינטרנט. היתרון באינטרנט הוא שיש מגוון רחב של כלים ונתונים שיכולים לספק תמונת מצב ותובנות עסקיות. כך לדוגמא, ניתן לנתח את ביטויי החיפוש שלקוחות מחפשים, ולראות אם יש ביטוי שלא מקבל מענה ראוי.

סליקה איכותית שתשאיר את הגולשים ב"מצב רוח"

מהר מאוד תלמדו שגולשים רבים רק מחפשים את ההזדמנות לנטוש את תהליך המכירה. הם נכנסים אליו בקלות, אך לעיתים קרובות לא יסיימו אותו עם רכישה מכל מיני סיבות – לפעמים הוא ארוך מידי, לפעמים יש יותר מידי אפשרויות לבחור מהם ולפעמים מעט מידי. בכל מקרה, יש למזער את הסיבות שאתם נותנים להם, ואחת הסיבות החשובות היא נקודת הסליקה באתר האינטרנט. כי אם כבר הצלחתם להביא את הגולש עד לנקודה הזאת, וכל מה שנותר לו זה להזין את מספר האשראי, חבל לפספס את המכירה כי יש לכם סליקה שאינה איכותית מספיק.

פלאקארד מספקת פתרונות סליקה איכותיים לאינטרנט, כולל תוסף לוורדפרס, שמספקים גם את רמת האבטחה הגבוהה ביותר, וגם את הממשק הידידותי. כמובן שהם נתמכים במערכת דוחות ויכולות נוספות שיתאימו לצרכים העסקיים שלכם.

אנשים מאחורי המכירה

נכון שאנשים רבים רוצים לעבור תהליך קניה ללא עמידה מול אנשי מכירות – רק לבחור ולקנות – אבל עדיין הם רוצים לדעת שיש אדם מאחורי האתר שידאג להם על כל מקרה שלא יהיה. לכן, חשוב להוסיף באתר מידע מפורט על החברה ועל התמיכה והשירות. להציג בכל עמוד, באופן בולט, טלפון ו/או צ'אט לפניה לשאלות. ניתן גם להוסיף אזור שאלות ותשובות, עדיף עבור כל מוצר. בכך יש גם להציג באופן ברור את תנאי הרכישה, כולל זמני אספקה, דרך אספקה ואפשרויות החזרה.

גישה של ניידים-קודם

יותר ויותר קניות הולכות לכיוון רכישה דרך מכשירים ניידים. לרוע המזל, רוב החנויות כיום עדיין מתוכננות בחשיבה על מחשבים נייחים. מומלץ להקדיש תשומת לב רבה לחווית הרכישה בניידים, האם המוצרים והתיאור מוצגים כראוי, כיצד פריסת הקטגוריות והאפשרויות מוצגת במכשיר הנייד, וכמובן כיצד מתבצעת הסליקה בניידים.

דרך קשה אך מתגמלת
יש הרבה דברים לשקול ולהשקיע בהם כאשר ניגשים להקמת פעילות מסחר אלקטרוני, אבל לצד הסיכון יש הזדמנות לרווח עצום. בארה"ב, המסחר האלקטרוני תופס כיום רק כ- 10% מכלל המכירות, אבל הדברים משתנים בקצב מהיר בכל שנה, מותגים ש"יפצחו" את עולם ה- e-commerce יכולים לעמוד בפני גל של עסקים שלא תכננו בחיים כמותו.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
רוצים לקבל פרטים נוספים?
פלאקארד Ⓒ כל הזכויות שמורות 2021
  | TOVANA| A.Y | All right Reserved קידום אתרים, בניית אתרים ומערכות דיגיטליות מתקדמות 0733753131
לקבלת
הצעת
מחיר
נגישות
מעוניינים להצטרף?

נדאג שאחד ממומחי המכירות שלנו יחזור אליכם עם הפתרון המתאים ביותר לעסק שלכם.